Ruszyła VII edycja Warszawskiej Linii Edukacyjnej


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

Tramwaje Warszawskie zainaugurowały rozpoczęcie 7. już edycji kampanii „Warszawska Linia Edukacyjna”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkursy, koncert piosenek oraz fascynująca przejażdżka zabytkowymi tramwajami do Miasteczka Ruchu Drogowego.

Inauguracja rozpoczęła się konferencją prasową, w której udział wzięli: Elwira Kobylińska – Dział Marketingu i Promocji Tramwajów Warszawskich, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, mł. insp. Jarosław Bieliński – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, mł. asp. Paweł Przestrzelski –  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Igor Krajnow – Rzecznik Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego oraz Krzysztof Dobies – Rzecznik Prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas jej trwania podejmowane były tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa nie tylko na drodze, lecz także w środkach komunikacji miejskiej. Jej uczestnicy podkreślali również znaczenie, jakie pełni rozwaga, uważność i antycypacja niebezpieczeństw w ruchu drogowym.

1.JPG

Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” i  koncert piosenek „Bezpieczna droga do szkoły”

Następnie, dzieci wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas ich trwania dzieci zdobyły wiedzę z zakresu ratowania życia osób poszkodowanych
w wypadku. Na koniec zostały im wyręczone apteczki ratunkowe do udzielania pierwszej pomocy, kamizelki odblaskowe oraz książeczki edukacyjne Warszawskiej Linii Edukacyjnej.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

Po warsztatach uczniowie wysłuchali koncertu piosenek  „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas którego aktorzy przebrani za zwierzęta wcielali się w rolę nauczycieli dobrych praktyk w zakresie bezpiecznego poruszania się po mieście, a także zwróciły szczególną uwagę na zasady obowiązujące w środkach transportu i utrwaliły wiedzę z zakresu znajomości numerów alarmowych i wzywania pomocy.

6.JPG

Nie zabrakło także elementu sprawdzenia zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w quizie i konkursach, które poprowadzili policjanci oraz instruktorzy nadzoru ruchu Tramwajów Warszawskich. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane odblaskowymi gadżetami wręczanymi przez Pana Bilecika i Borsuka.

5.JPG

Najbardziej atrakcyjną okazała się być przejażdżka uczniów zabytkowymi tramwajami do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10, na terenie którego odbyły się warsztaty rowerowe oraz zajęcia teoretyczne w sali wykładowej.

7.JPG
8.JPG

O kampanii

Kampania edukacyjna „Warszawska Linia Edukacyjna” jest organizowana od 2009 roku i cieszy się ogromną popularnością i uznaniem nie tylko wśród głównych jej adresatów, tj.: dzieci szkół podstawowych, lecz także wśród ich nauczycieli oraz rodziców.

Poprzez organizowanie tego typu wydarzeń możemy mieć realny wpływ na wychowanie kolejnych pokoleń świadomych pasażerów oraz przyszłych kierowców, którzy nie tylko będą znać zasady obowiązujące na drogach i w komunikacji miejskiej, lecz także będą wiedzieli, jak udzielić pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.  

Podczas 6 edycji Warszawskiej Linii Edukacyjnej ponad 7 000 dzieci zdobyło wiedzę dotyczącą prawidłowego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej oraz na drodze i poza nią. W tym roku szkolnym do tego grona, dzięki 58 lekcjom odbytym z najmłodszymi, dołączy kolejne ponad 1 000 dzieci.  Mamy nadzieję, że z roku na rok grono świadomych uczestników ruchu będzie się systematycznie powiększało.

 

Organizator akcji: Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.

Partnerzy: Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Stołeczna Policji, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy