Linia nr 79 - dwukierunkowe tramwaje pojadą Grójecką


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

W nocy z 7 na 8 sierpnia rozpoczną się prace torowe na ulicy Grójeckiej. Pasażerowie nie zostaną jednak bez komunikacji tramwajowej. Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Tramwajami Warszawskimi uruchomi linię uzupełniającą nr 79 obsługiwaną tramwajami dwukierunkowymi.

Z powodu zaplanowanych prac torowych trasy linii nr: 1, 7, 9, 15 i 25 zostaną skrócone do pętli na placu Narutowicza,
a kursowanie linii nr: 14 i 77 zostanie nawieszone. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie z ulicy Grójeckiej i alei Krakowskiej zostaną bez tramwajów. Będą tam kursowały tramwaje linii nr 79.

Aby umożliwić jazdę w obu kierunkach, w weekend 8-9 sierpnia, za przystankiem Hale Banacha, przy pomniku Barykada Września, zostanie zamontowany rozjazd nakładkowy, po którym składy przejadą na sąsiedni tor. Ten około 100-metrowy odcinek tramwaje przejadą nie podłączone do trakcji dzięki wbudowanym zasobnikom energii.

Linia numer 79 rozpocznie kursowanie w niedzielę 9 sierpnia, w ramowych godzinach 4.20-0.30. Tramwaje w szczycie kursować będą co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy - co 6 minut. 

W czasie remontu pasażerowie będą także mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z-9, która kursować będzie na trasie: pl. Narutowicza-Grójecka-P+R al. Krakowska.

Prace mają potrwać do 21 sierpnia.