Inauguracja VII kampanii społecznej "Bądźmy Razem Bezpieczni"


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

Już jutro (24 czerwca) rusza VII edycja kampanii społecznej  „Bądźmy Razem Bezpieczni”.  Zapraszamy na inaugurację, która odbędzie się w godz. 10:00-13:00 na terenie Zajezdni Tramwajowej R1 „Wola” (ul. Siedmiogrodzka 20; wjazd wyłącznie od ul. Siedmiogrodzkiej).

W ramach inauguracji odbędzie się m.in. panel dyskusyjny: „Dziecko najmniej świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego”, podczas którego eksperci podejmą temat kształtowania wzorowych postaw i nawyków wśród dzieci oraz zwrócą szczególną uwagę na temat zdolności przewidywania dorosłych podczas codziennych sytuacji na drogach.

Zaprezentujemy również symulację zderzenia tramwaju z samochodem osobowym, co będzie podsumowaniem podejmowanych dyskusji dotyczących wypadków i kolizji będących konsekwencją braku uwagi i koncentracji uczestników ruchu drogowego.

Inaugurację zakończy koncert piosenek pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Komputerowa gra edukacyjna

Zachęcamy także do sprawdzenia własnego stylu jazdy oraz spostrzegawczości w 45-sekundowej grze internetowej przygotowanej specjalnie dla Spółki na okoliczność kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni” przez Fundację ZenDriving zamieszczonej na stronie: http://www.brb.waw.pl.

Gra umożliwia trening funkcji poznawczych, w tym: spostrzegawczości, uwagi wzrokowej, widzenia peryferyjnego, pamięci, podejmowania decyzji oraz czujności. Gra przeznaczona jest dla wszystkich: dla obecnych, a także dla przyszłych kierowców.