Zaproszenie na inaugurację VII edycji kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

Spółka Tramwaje Warszawskie zaprasza na inaugurację VII edycji kampanii społecznej  „Bądźmy Razem Bezpieczni”, która odbędzie się 24 czerwca w godz. 10:00-13:00 na terenie Zajezdni Tramwajowej R1 „Wola” (ul. Siedmiogrodzka 20 wjazd na teren - wyłącznie od ul. Siedmiogrodzkiej). Tegoroczna kampania potrwa do 31 grudnia 2015 roku.

Tramwaje Warszawskie, wpisując się w założenia „Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2010”, dążą do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jedną z podejmowanych inicjatyw, zmierzających w tym kierunku, jest organizacja kampanii społecznej: „Bądźmy razem bezpieczni”. Kampania ta ma na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego (m.in. pieszym, kierowcom samochodów, rowerzystom, motocyklistom, a także pasażerom komunikacji miejskiej), jakie mogą być konsekwencje podejmowania ryzykownych działań na drodze czy na torowisku.  Należy podkreślić, iż 80% zdarzeń drogowych w Warszawie (m.in.: kolizje, wypadki) z udziałem tramwaju wynika z braku ostrożności pieszych oraz kierowców samochodów.

Konferencja prasowa i panel dyskusyjny „Dziecko najmniej świadomym
 i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego”

Inaugurację rozpocznie konferencja prasowa, w której wezmą udział: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Jacek Wojciechowicz – Prezydent m.st. Warszawy, Michał Szczerba – Poseł na sejm RP, Piotr Jakubczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Joanna Baczewska – Członek Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie. Podczas konferencji zostanie m.in. poruszona kwestia  przyczyn wypadków i kolizji.

Zaraz po konferencji odbędzie się panel dyskusyjny w gronie ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego pt.: „Dziecko najmniej świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego”, którego celem jest uświadomienie, jak istotne jest kształtowanie świadomości zagrożeń czyhających na dzieci na drodze już od najmłodszych ich lat.

Symulacja zderzenia tramwaju z samochodem

Głównym punktem inauguracji będzie symulacja wypadku tramwaju z samochodem osobowym oraz pokaz profesjonalnej akcji ratowniczej z udziałem specjalistycznych służb, która pozwoli na zobrazowanie zagrożeń, jakie niosą za sobą brak uważności czy podejmowanie ryzyka w ruchu drogowym.

Uroczyste rozpoczęcie kampanii zakończy spektakl muzyczny pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”.