Inauguracja II edycji kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

20 maja o godz. 10.00 (Teatr Kamienica, al. Solidarności 93) zapraszamy na konferencję inaugurującą tegoroczną edycję kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”.

 

W konferencji prasowej i seminarium wezmą udział: Karolina Malczyk, zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej; Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji; Krzysztof Karos, prezes zarządu Tramwajów Warszawskich; dr Katarzyna Hebel z Katedry Rynku Transportowego Uniwersytetu Gdańskiego; prof. dr hab. Anna Szuster-Kowalewicz z Katedry Psychologii Społecznej  Uniwersytetu Warszawskiego i Joanna Sieradzan z inicjatywy społecznej „Jazda na Dzień Dobry”.

 

Kampania, której organizatorami są Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Zarząd Transportu Miejskiego, a partnerami Koleje Mazowieckie,  Uniwersytet Warszawski, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Fundacja Świat bez Wandalizmów, Jazda na Dzień Dobry i Wawerskie Centrum Kultury, chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

 

Kampania rozpocznie się 20 maja i potrwa do końca roku. W ramach działań zaplanowano m.in. przeprowadzenie gry miejskiej i specjalnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Stoiska kampanii pojawią się na wielu imprezach i piknikach, a w wakacje po Warszawie będzie jeździła specjalna Mobilna Kulturalna Kawiarnia.