Zaproszenie na Jubileusz obchodów 90-lecia Zakładu Realizacji Przewozów „Praga” i 60-lecia Zakładu Realizacji Przewozów „Mokotów” oraz Noc Muzeów 2015


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

16 maja Spółka Tramwaje Warszawskie zaprasza na obchody 90-lecia Zajezdni „Praga” oraz 60-lecia Zajezdni „Mokotów”. Jubileusz odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 12-16 na Zajezdni Tramwajowej „Praga” oraz w godz. 17.00-01.00 na terenie Zajezdni Tramwajowej „Mokotów”.

Z okazji jubileuszy Spółka organizuje na obu zajezdniach „Dzień  Otwarty” połączony z Nocą Muzeów. Dla zwiedzających zostało przygotowanych wiele atrakcji. Będą to m.in.:

  • Wystawa taboru zabytkowego i nowoczesnego
  • Wystawa pojazdów specjalnych  Spółki Tramwaje Warszawskie
  • Tramwaje z perspektywy kanału przeglądowego
  • Podnoszenie tramwaju podnośnikiem  hydraulicznym
  • „Świat Bez Wandalizmu” – usuwanie graffiti z tramwaju ( na zajezdni R3 „Mokotów”)
  • Gry, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych,
  • Wystawa modeli tramwajowych i galeria zdjęć tramwajowych
  • Animacje taneczne, występ zespołu hiphopowego, wspólne śpiewanie piosenek koncerty i wiele innych…

Parada tramwajów i linia dowozowa M

16 maja o 16:00 rozpocznie się parada tramwajów. Z Zajezdni na Pradze przy ul. Kawęczyńskiej 27 wyruszą tramwaje zabytkowe i współczesne, które przemierzając ulice Warszawy, zakończą swój kurs na Zajezdni „Mokotów” mieszczącej się przy ul. Woronicza 27. W ten sposób zakończą się uroczystości jubileuszowe z okazji 90 lecia Zajezdni na Pradze a rozpocznie się druga część uroczystości z okazji 60 lecia Zajezdni Mokotów.

W tym dniu zostanie także uruchomiona specjalnie dla naszych gości bezpłatna linia dowozowa na  trasie Zajezdnia Mokotów – Pętla Wyścigi. Linia będzie kursowała w godz. 17:00–1:00. Tramwaje będą kursować średnio co 15 min.

Teatr na Zajezdni

O godz. 23.00 na Zajezdni Mokotów zapraszamy na największą atrakcje tegorocznego Jubileuszu czyli występ Teatru Muzycznego Roma, który wystąpi z najlepszymi piosenkami musicalowymi. Występ potrwa około 40 minut.

Wstęp na uroczystości i przejazd linią dowozową jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!