Zaproszenie Spółki Tramwaje Warszawskie na Dzień Ziemi 2015 – „Z energią zmieńmy źródła”.


Wersja do wydrukuPowiadom znajomegoWersja PDF

26 kwietnia (niedziela) w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy na Pole Mokotowskie na tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi. Dla osób odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. grę ekologiczną „Koło fortuny, czyli zakręć kołem” oraz „Multimedialny quiz ekologiczny”. Za udział w tych konkursach będzie można otrzymać ciekawe upominki. W tym roku Dzień Ziemi jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Spółka Tramwaje Warszawskie jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Spółka Tramwaje Warszawskie zaprasza na swoje stoisko zlokalizowane na Polu Mokotowskim (Sektor Wymiany Informacji, stoisko nr 7 po lewej stronie). W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości grę ekologiczną „Koło fortuny, czyli zakręć kołem” orazMultimedialny quiz ekologiczny”. W obu konkursach będzie można wygrać ciekawe upominki (m.in. sadzonki, drzew i kwiatów). Na stoisku zaprezentowane zostaną także elementy torowiska, które przyczyniają się do obniżenia hałasu i wibracji. Pracownicy Spółki będą przedstawiać projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Poza tym każdy będzie mógł się dowiedzieć się dlaczego transport szynowy jest ekologiczny.

 

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach, organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody - są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. W Polsce tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Naszymi uczestnikami są rodziny, ale też dzieci i młodzież szkolna. Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, polskie parki narodowe, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych. W festynie plenerowym bierze udział ok. 40 tys. osób.

 

Patronat honorowy: Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Organizator: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,

Finansujący: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Sponsorzy: Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. , Electro System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Eko – Punkt Organizacja Odzysku S.A

Współorganizacja: Lasy Państwowe, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., Koleje Mazowieckie - KM Sp. z o.o., Polskie Parki Narodowe, Kampinoski Park Narodowy.

Patronat medialny: Polskie Radio RDC, Metro, Metro Warszawa, portal edukacji ekologicznej, Ulica Ekologiczna

ZałącznikWielkość
B1Plakat2015_DCE.JPG354.96 KB